BUSKING | Zaparkuj kulturu v ulicích

I v této sezóně, korona nekorona, pokračujeme s miniprojektem Zaparkuj kulturu v ulicích. Opět se budeme snažit pravidelně oživovat (nejen) centrum města tzv. buskingem neboli pouličním uměním. Kromě organizace samotných vystoupení nabízíme i možnost zapůjčit se bezplatně technické vybavení pro busking nebo podporu vašich vystoupení v rámci našich komunikačních kanálů! 

Co je busking

Umělecké vystupování (hudební, divadelní, artistické) na veřejných prostranstvích, obvykle spojené s dobrovolnou odměnou od veřejnosti (mince, jídlo, květiny či jiné dárky). Jako buskeři začínali například i Edith Piaf či Bob Dylan.

Co je nutné dodržovat

Prosíme umělce při buskingu o respekt a vzájemnou ohleduplnost. Chceme, aby se podařilo město oživit a zároveň se zásadně nenarušil život rezidentů. V Olomouci je omezeno žebrání, ale mějte svůj obal od nástroje otevřený, či na zem položte klobouk, pokud budete ohleduplní, problém mít nebudete.

Co vám můžeme poskytnout

Zvukovou techniku si lze po předchozí domluvě od nás bezplatně vypůjčit. Nabízíme:

  • kombo Roland Cube Street EX na 8 tužkových baterií (výr. č. F8J3967) + obal CB-CS2
  • mikrofon Shure SM58 s vypínačem
  • stojan na mikrofon K&M 21070
  • kabely Planet Waves – jack-jack a XLR-XLR (PW-AMSGRA a PW CMIC 10)
  • obal na stojan, mikrofon a kabely

Vše výše uvedené si můžete zapůjčit na kontaktním e-mailu: tomas.krejcirik@upol.cz

Domluvit se na zápůjčce je třeba minimálně s týdenním předstihem.

Kombo Roland si zapůjčíte oproti podpisu a opisu osobního dokladu. S sebou dostanete kombo s bateriemi (nemusí být zcela nabité) a do zálohy 8 tužkových baterií (měly by vydržet na cca 5 hodin reprodukce). Prosíme na kombu o používání módu Normal, aby vám baterie vystačily na váš set (v případě nutnosti lze přepnout kombo na do módu Eco). V případě, že je v blízkosti vašeho spotu zásuvka s el. proudem, lze využít adaptér (baterie se nemusí vyndávat), který obdržíte na vyžádání. Zvukovou techniku dostanete v obalech, prosíme o vrácení ve stavu, ve kterém jste ji obdrželi.  Technika se předává a vrací tentýž den na Zbrojnici (Biskupské nám. 1), nelze ji zapůjčit na více dní.

Kontakt: 

Výpůjčky techniky: Tomáš Krejčiřík | tomas.krejcirik@upol.cz
Marketingová podpora, zajištění foto/video, organizace větších akcí: Ondřej Martínek | ondrej.martinek@upol.cz

Zaparkujte a přidejte se k nám!

Stále hledáme posily do týmu pro nadcházející sezónu, takže pokud tě baví práce na čerstvém vzduchu a navíc taková, která má smysl, piš na ondrej.martinek@upol.cz.