logo

Busking | Zaparkuj kulturu v ulicích

Jednou z novinek páté sezóny iniciativy Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor je miniprojekt Zaparkuj kulturu v ulicích, který se bude snažit pravidelně oživovat (nejen) centrum města tzv. buskingem neboli pouličním uměním.

 

Co je busking

Co je busking

Umělecké vystupování (hudební, divadelní, artistické) na veřejných prostranstvích, obvykle spojené s dobrovolnou odměnou od veřejnosti (mince, jídlo, květiny či jiné dárky). Jako buskeři začínali například i Edith Piaf či Bob Dylan.

Co je nutné dodržovat

Co je nutné dodržovat

Prosíme umělce při buskingu o respekt a vzájemnou ohleduplnost. Chceme, aby se podařilo město oživit a zároveň se zásadně nenarušil život rezidentů. V Olomouci je omezeno žebrání, ale mějte svůj obal od nástroje otevřený, či na zem položte klobouk, pokud budete ohleduplní, problém mít nebudete.

Co vám můžeme poskytnout

Co vám můžeme poskytnout

Zvukovou techniku si lze po předchozí domluvě od nás bezplatně vypůjčit. Nabízíme:
  • kombo Roland Cube Street EX na 8 tužkových baterií (výr. č. F8J3967) + obal CB-CS2
  • mikrofon Shure SM58 s vypínačem
  • stojan na mikrofon K&M 21070
  • kabely Planet Waves – jack-jack a XLR-XLR (PW-AMSGRA a PW CMIC 10)
  • obal na stojan, mikrofon a kabely

Kombo Roland si zapůjčíte oproti podpisu a opisu osobního dokladu. S sebou dostanete kombo s bateriemi (nemusí být zcela nabité) a do zálohy 8 tužkových baterií (měly by vydržet na cca 5 hodin reprodukce). Prosíme na kombu o používání módu Normal, aby vám baterie vystačily na váš set (v případě nutnosti lze přepnout kombo na do módu Eco). V případě, že je v blízkosti vašeho spotu zásuvka s el. proudem, lze využít adaptér (baterie se nemusí vydělávat), který obdržíte na vyžádání. Zvukovou techniku dostanete v obalech, prosíme o vrácení ve stavu, ve kterém jste ji obdrželi.

 

Kontakt: Tomáš Krejčiřík | tomas.krejcirik@upol.cz

Logomodre E1460394028744
Olomouc
Image001
Logo Olomouckeho Kraje