Srpen 2021

4. 8. ZAPARKUJ HOSPODSKÝ KVÍZ SEFO: UMĚNÍ VE STŘEDNÍ EVROPĚ

4. 8.
ZAPARKUJ HOSPODSKÝ KVÍZ SEFO: UMĚNÍ VE STŘEDNÍ EVROPĚ

PROLUKA VEDLE MUZEA UMĚNÍ OLOMOUC | 20.00-23.00

Srdečně vás zveme na třetí letošní Zaparkuj open air speciál oblíbeného Hospodského kvízu, který jsme pro vás vytvořili ve spolupráci s Muzeem umění a SEFO! Na paškál tak tematicky přijde práve umění a střední Evropa!

12. 8. ZAPARKUJFEST: OKUPACE / EVAH

12. 8.
ZAPARKUJFEST: OKUPACE / EVAH

SMETANOVY SADY, U ALTÁNU | 17.00-23.30

Zřejmě poslední letošní ZaparkujFest vám nabídne nejen desítky deskovek a hromadu sportovního vybavení od petanque po badminton, ale také koncert indie písničkářky Eva Hrabalové aka EVAH a filmovou projekci zbrusu nového českého snímku OKUPACE! To vše letos poprvé ve Smetanových sadech.

A jako bonus v programu se můžete těšit i na Kayra Orient - orientální tance Olomouc. Děvčata se věnují orientálnímu břišnímu tanci, ale i dalším stylům jako jsou fusion s rekvizitami, havajské tance a Tahiti, Orient Flamenco a další. Více na orientalnitanceolomouc.cz.

Od 17 do 18 hodin se v altánu ve Smetabových sadech můžete těšit na tři vstupy: Havajské tance a Tahiti, Tanec s křídly a Bollywood!

17:00–21:00 | ZAPARKUJ S UP
Deskovky, sportovní vybavení, deky a podsedáky k zapůjčení, omalovánky pro děti, workshopy se Slackline Olomouc, Olomouckou dílnou i Chaoscompany.art – prostě pohoda, jazz, park.
______________________________________________________________

19:00–20:00 | EVAH (koncert)
Indie písničkářka Evah (vlastním jménem Eva Hrabalová) pochází z Uherskohradišťska. V písních mísí jemný vokál, klasickou či elektrickou kytaru a elektroniku. Vydala zatím tři singly – Silhouette, Pallet of Paint a Island – a nyní pracuje na debutovém EP, které plánuje vydat na podzim. Dříve působila v indie pop-rockové skupině Side Effect, se kterou v roce 2017 vydala album The Way We Are.
instagram.com/evahmusic
Silhouette
Island
______________________________________________________________

21:00 | OKUPACE
(Česko, 2021, 97 min)
Jedna noc, jeden bar. Ospalý večírek herců po představení naruší návštěva nezvaného hosta. Namol opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr armádního benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý nejen pohlednou Miladou, ale hlavně komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá. Atmosféra houstne spolu s oblaky cigaretového dýmu, charaktery se lámou, Rus se skvěle baví. Tak skvěle, že nakonec vytáhne zbraň... Večírek v rytmu kosmické psychedelie kultovních Kill the Dandies! se rozjíždí víc, než je osazenstvu milé. Hra se mění v past, hrdinové ve zbabělce a zbabělci v hrdiny. A z okupovaného baru vede jen jediná cesta: revoluce! Po téhle pitce nikdo nezůstane jako dřív.

Akci pořádá Zaparkuj / Univerzita Palackého ve spolupráci s Chaoscompany.art a Pastiche Filmz za podpory Olomouckého kraje a statutárního města Olomouc.

26. 8. ZAPARKUJ HOSPODSKÝ KVÍZ: DEVADESÁTKOVÝ SPECIÁL II.

26. 8.
ZAPARKUJ HOSPODSKÝ KVÍZ: DEVADESÁTKOVÝ SPECIÁL II.

Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci | 20.00-23.00

Srdečně vás zveme na poslední Zaparkuj open air speciál Hospodského kvízu v této letní sezoně. A tu nejde zakončit jinak než pokračováním hitového tématu loňského roku, jímž jsou DEVADESÁTKY!
Těšit se tak můžete na otázky spojené s obdobím, kdy vám vadná disketa 28/29.rar zkazila den, vytočit internet trvalo stejně dlouho jako vytočit číslo na pevnou linku z budky, Michael Jackson měl původní barvu a Brandon stále miloval Kelly.

Další program pro vás připravujeme. Děkujeme za podporu!

Zaparkujte a přidejte se k nám!

Stále hledáme posily do týmu pro nadcházející sezónu, takže pokud tě baví práce na čerstvém vzduchu a navíc taková, která má smysl, piš na ondrej.martinek@upol.cz.