Červen 2021

4. 6. OLOMOUC (O)ŽIJE

4. 6.
OLOMOUC (O)ŽIJE

CENTRUM OLOMOUCE| 18.00-22.00

Vdechněme do naší krásné Olomouce znovu život. Na padesát kapel před olomouckými pivnicemi, kavárnami, vinárnami a bary v centru Olomouce během jednoho večera a my budeme u toho!

10. 6. ZaparkujFest: | ZAPOMĚLSEM / CHLAST

10. 6.
ZaparkujFest: | ZAPOMĚLSEM / CHLAST

BEZRUČOVY SADY, U ALTÁNU | 16.00-23.00

První Zaparkuj Fest letošního roku zahájíme stylově tam, kde to všechno začalo! V našich nejoblíbenějších Bezručácích se můžete těšit na koncert jesenického písničkáře Zapomělsem, letní kino v podobě oceňovaného dánského dramatu Chlast nebo tradiční chill out zónu v naší režii. O pitný režim se pak postará stánek od U Magora.

11.–12. 6. FESTIVAL MICHALSKÝ VÝPAD

11.–12. 6.
FESTIVAL MICHALSKÝ VÝPAD

PARKÁN KONVIKTU | 18.00-21.00

Přijďte na parkán Konviktu zažít atmosféru Festivalu Michalský výpad. Čeká na vás parádní hudební i filmový zážitek. Na místě vystoupí DJs, hrát bude třeba film 24 Hour Party People a my k parádnímu zážitku přispějeme chill out zónou, půjčovnou deskovek a dek i vybavením na sport včetně petanque nebo kubbu!

 18. 6. ZaparkujKino: PALM SPRINGS

18. 6.
ZaparkujKino: PALM SPRINGS

NÁDVOŘÍ ZBROJNICE (BISKUPSKÉ NÁM. 1) | 21.30

(USA, 2020, 87 min)
Další ze série filmových projekcí pod širým nebem vám nabídneme na zcela netradičním místě – nádvoří univerzitní knihovny neboli Zbrojnice! A co bude na programu? Svěží letní komedie Palm Springs, která vaše bránice nenechá v klidu! Těšit se navíc můžete nejen na film, ale také na koncerty nebo gastro zónu už od 17 hodin.

PALM SPRINGS
Sarah (Cristin Milioti) se na svatebním večírku seznamuje s podivným ale zábavným Nylesem (Andy Samberg), který z oslavenců vyčnívá. Po zvláštním zakončení večera se Sarah probouzí v ten stejný den a zjišťuje, že ona je nyní podobně jako Nyles zaseknutá v časové smyčce právě jednoho dne. Díky resetování toho stejného dne přichází na řadu znouzectnost a zprvu je o zábavu postaráno. Ovšem jejich rozdílný postoj k životu bez zábran a další nevyřčené detaily prověří jejich letní romanci, která není pouze romantickou komedií, ale snaží se částečně inovovat známou hříčku a na jejím pozadí se taky zamyslet nad životem.

 19. 6. ZaparkujKino: JE MI JEDNO, ŽE SE ZAPÍŠEME DO DĚJIN JAKO BARBAŘI

19. 6.
ZaparkujKino: JE MI JEDNO, ŽE SE ZAPÍŠEME DO DĚJIN JAKO BARBAŘI

NÁDVOŘÍ ZBROJNICE (BISKUPSKÉ NÁM. 1) | 21.30

(Rumunsko / Česko / Francie / Bulharsko / Německo, 2018, 140 min)
Po páteční projekci lentí komedie Palm Springs na nádvoří Zbrojnice si dáme v sobotu trošku černého humoru v podobě snímku Je mi jedno, že se do dějin zapíšeme jako barbaři.

JE MI JEDNO, ŽE SE ZAPÍŠEME DO DĚJIN JAKO BARBAŘI
Nikoli barbarská komedie reflektující historii Rumunska se zaobírá událostí novodobých dějin. Fikční rekonstrukce etnického masakru začne působit na svědomí občanů a zobrazuje, jak obtížné pro národ je vypořádat se s vlastními chybami. Režisér Radu Jude si za tento film v roce 2018 vydobyl Křišťálový glóbus v Karlových Varech a za svůj poslední film Spolný pich aneb Pitomý porno si odnesl z letošního Berlinale Zlatého medvěda.

18.–19. 6. Z LETŇÁKU NA ZBROJNICI A ZPĚT

18.–19. 6.
Z LETŇÁKU NA ZBROJNICI A ZPĚT

ZBROJNICE, WURMOVA, LETNÍ KINO OLOMOUC | 17.00-23.30

Iniciativa Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor spojila své síly s děvčaty z Letňáku a Dobrodruhou z Wurmovky a v rámci Svátků města si pro vás připravily společný program od Letního kina až po Zbrojnici. Půjde o trasu plnou zábavy, dobrého jídla, hudby a originálních výrobků k zakoupení. Nádvoří Zbrojnice se pak po oba dny promění v jednu velkou chill out zónu, kde se dočkáte živých koncertů i filmových projekcí pod širým nebem. Chybět nebude ani skvělé gastro, workshopy street artu, slackline nebo půjčovna deskovek a sportovního vybavení.

Pátek na Zbrojnici
18.30 | Salih Hadžiabdić (kytara)
19.30 | Sylvie Bee (šanson za klavírního doprovodu V. Kramáře)
21.30 | Palm Springs (open air filmová projekce)

Sobota na Zbrojnici
19.30 | Trio Amigos (pop, cover)
21.30 | „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ (open air filmová projekce)

 22. 6. ZaparkujKino: LÉTO

22. 6.
ZaparkujKino: LÉTO

PARKÁN KONVIKTU (UNIVERZITNÍ 3) | 21.30

(Rusko / Francie, 2018, 126 min)
Napadlo vás někdy, jak vypadala rocková scéna v Sovětském svazu? Ruský snímek Léto nás zavede do Leningradu začátku 80. let, kdy neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci amerických rockových velikánů...

LÉTO
Většina lidí si při pomyšlení na osmdesátky v kombinaci s letním časem vybaví svobodu, alkohol, cigarety a celou škálu hudebních pecek od známých interpretů jakou jsou Iggy Pop, Talking heads, David Bowie nebo Lou Reed. To by mohlo být pravdou ve většině svobodného světa, ale ne v ruském Leningradu, kde jen pomyšlení na svobodu projevu znamenalo kriminál, nebo alespoň popotahování po nepříjemných institucích moci. Tuto skutečnost se alespoň skrze hudbu snažil změnit Majk se svou kapelou a mladý Viktor, toužící se přiblížit svému rockovému idolu. Film svojí pohodovou atmosférou snadno vnukne divákovi laskavou myšlenku: Jsme tady a teď a může se stát cokoliv!

Filmová projekce je součástí třídenního festivalu ReFresh UP (více na https://cutt.ly/UnODRGw)

22.–24. 6. RE:FRESH UP

22.–24. 6.
RE:FRESH UP

PARKÁN KONVIKTU, UNIVERZITNÍ 3 | start 17:00

Re:Fresh UP je nový formát univerzitního minifestivalu, na který se můžete těšit v červnu a v červenci. V režii Univerzity Palackého na vás čeká během tří dní na parkánu Konviktu živá hudba, djs, Zaparkuj aktivity, ale i filmy, literární beseda a čtení, výstava nebo hospodský kvíz. O hudbu se mimo jiné postarají Květy, Thom Artway, Dirty Old Dogs, Žofie Kabelková či Hello Marcel!

Připravovaný program

úterý 22. 6.
17.00 | Lucie Faulerová
18.00 | autorské čtení vítězů Literární soutěže UP
19.30 | Žofie Kabelková
21.00 | Dirty Old Dogs
22.00 | Léto - filmová projekce
00.00 | djs afterparty

středa 23. 6.
19.30 | Květy
21.00 | Hospodský kvíz UP speciál

čtvrtek 24. 6.
19.00 | Thom Artway
21.00 | Hello Marcel
22.30 | djs afterparty

23. 6. ZAPARKUJ HOSPODSKÝ KVÍZ: ZE SVĚTA ZVÍŘAT

23. 6.
ZAPARKUJ HOSPODSKÝ KVÍZ: ZE SVĚTA ZVÍŘAT

PARKÁN KONVIKTU, UNIVERZITNÍ 3| 20.30–00.00

Srdečně vás zveme na první letošní Zaparkuj open air speciál oblíbeného Hospodského kvízu! Letošní první téma bude ZE SVĚTA ZVÍŘAT. Přijďte se spolu s kamarády pobavit a ověřit si své znalosti. Čekají na vás nejen skvělé ceny pro prvních 8 týmů, ale hlavně těměř tři hodiny parádní zábavy. Registrovat se mohou týmy o maximálním počtu šesti členů na facebookové události níže.

Zaparkujte a přidejte se k nám!

Stále hledáme posily do týmu pro nadcházející sezónu, takže pokud tě baví práce na čerstvém vzduchu a navíc taková, která má smysl, piš na ondrej.martinek@upol.cz.