Červen 2020

5. 6. UP RINGO TURNAJ V PARKU

5. 6.
UP RINGO TURNAJ V PARKU

ČECHOVY SADY U BOŽENY NĚMCOVÉ | 15.30-20.00

Máte rádi ringo? Nebo jej neznáte a láká vás si jej zkusit? V pátek 5. června proběhne v Čechových sadech (u sochy Boženy Němcové) už pátý (pozdně) májový ringoturnaj dvojic. Předregistrace na e-mail marismyn@gmail.com. Bude možné se doregistrovat i na místě. Bude se hrát v kategoriích – Muž + Muž / Muž + Žena / Žena + Žena. Každý člověk může hrát pouze za jednu kategorii, protože zapasy jednotlivých kategorií se budou prolínat.

Harmonogram:

15:30-16:00 = Registrace

16:00-17:00 = První zápasy a doregistrace

17:00-19:30 = Hra

19:39-20:00 = Dohrávky a vyhlášení


6. 6. ZAPARKUJ NA VZDUCHU!

6. 6.
ZAPARKUJ NA VZDUCHU!

SOKOLSKÁ 7, CENTRUM POHYBU | 12.00-23.00

Přijď si užít s rodinou, s kolegy nebo s kámoši skvělou hudbu, dobré jídlo a pití a pohodové posezení na netradičním místě – ve vnitrobloku uprostřed města.

Line up: TPR (UP AIR DJ), Nic Robertson (GB), Pavlo (UA), Kosmic Skaut (ÉTER kolektiv)

Zaparkuj půjčovna
– je libo deku, petanque, křídy na chodník nebo jednu ze dvou desítek deskovek? Rádi vám vše zapůjčíme. A ukážeme vám i novinky z UPointu – stylového univerzitního shopu.

Výtvarná zóna s Chaoscompany.art
– Chceš si vyzkoušet tetování nanečisto? Tak vyzkoušej hennu! Pro děti máme hravé malování na obličej, dle jejich přání. A pro všechny máme i parádní univerzitní omalovánky.

Gastro & nápoje
– o jídlo a dobrou kávu se postará Café na cucky, o ostatní nápoje pak legendární Vertigo club.


9. 6. ZAPARKUJ HOSPODSKÝ KVÍZ

9. 6.
ZAPARKUJ HOSPODSKÝ KVÍZ

PARKÁN KONVIKTU, UNIVERZITNÍ 3 | 20.00-23.00

Srdečně vás zveme na první letošní Zaparkuj open air speciál oblíbeného Hospodského kvízu! Tentokráte na téma V první linii. Nejen v posledních měsících, ale v celé historii lidstva, zde byli vždy ti, kdo stáli v první linii. Ve válkách, v revolucích, ve vědě i v umění, ve sportu i na počátku společenských změn. Pojďme si tedy společně připomenout hrdiny minulé a zároveň zatleskejme těm současným. Univerzita Palackého, Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor a Hospodský Kvíz pro vás společně připravili další speciální díl populárního kvízu pod širým nebem na parkánu Konviktu.


19.–20. 6. ZAPARKUJ x FMV 2020

19.–20. 6.
ZAPARKUJ x FMV 2020

PARKÁN KONVIKTU, UNIVERZITNÍ 3 | 16.00-01.00

Taky se nemůžete smířit s tím, že jsme letos přišli o kulturní akce na Konviktu, legendární šapitó na jeho parkánu nebo Festival Michalský výpad? Vymysleli jsme pro vás parádní alternativu!

Chytré hlavy ze Zaparkuj – oživujeme veřejný prostor / Univerzita Palackého, Festival Michalský výpad, Vertigo club, Divadlo na cucky a Air Force Production se totiž daly dohromady a chystají pro Vás dvoudenní festival na parkáně bývalého jezuitského Konviktu a to 19.–20.6.2020.

Páteční večer nabídne místní DJs k poslechu i tanci, koncert dua Bratři a nebo filmovou projekci legendárního snímku Matrix pod záštitou projektu Zaparkuj. Sobotní program odstartuje divadelní představení pro děti i dospělé pohádkou Tři oříšky v podání domácího Divadla na cucky. Následovat bude hudební program Festivalu Michalský výpad 2020 v původní sestavě, který Vám nabídne spoustu kvalitní hudby v podání předních představitelů české elektronické scény.

V průběhu celé akce na Vás dále čeká > půjčovna deskovek a sportovního vybavení, Slackline Olomouc, ringo, fatboye, výtvarná zóna s Chaoscompany.art, gastrozóna od Café na cucky, Vertigo club bar a Konvikt Olomouc a kopec srandy.

Pátek 19.6.2020 / 16:00 open

Chill-out s lokálními DJs / bude upřesněno

BRATŘI / koncert / start 19.30

Bratři jsou nový objev na české elektronické scéně. Dvojčata Jiří a Ondřej vytvořili hudební projekt, který se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky, techna a ambientu. Hlavním hnacím motorem jsou Jiřím hrané živé bicí, melodické motivy a sekvence pak vytváří Ondřej na analogové a modulární syntezátory. Dva podmanivé proudy se na pódiu spojují v jeden nekompromisní tok elektrizující energie.

MATRIX / filmová projekce pod širým nebem / start 21.00

Uvěříte neuvěřitelnému! Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé. Představte si, že vaše současnost je vlastně minulostí a to budoucí se děje právě teď.

Sobota 20.6.2020 / 14:00

TŘI OŘÍŠKY / Divadelní představení / Divadlo na cucky

Neklasická verze klasické pohádky pro lidi a lidičky od 5 let. Angažování dvou herců dalo možnost k vytvoření scénických zkratek posunujících děj kupředu, což se nejvíce uplatnilo, když herci ztvárnili vícero postav najednou nebo rozehrávali paralelně různé situace. Herectví se neslo ve výrazném dynamickém duchu s jistou příměsí lidového komedianství. Aktéři dokázali výborně pracovat s mimikou, hlasovým fondem a v neposlední řadě i s řečí těla. Divadlo na cucky vytvořilo sebevědomou inscenaci disponující svěžími hereckými výkony, která má zároveň kromě zábavy i edukační potenciál.
http://www.divadlonacucky.cz/index.php?page=tri-orisky

MØRETI / Luft

OGJ & OLIVER TORR / Bastl Instruments, XYZ project

JAK SEN & MONSIEUR LANDFEUST / Prima Musica

ANDREA DARE

KOSMIC SKAUT / ÉTER

Vstupné je dobrovolné, budeme rádi za Vaši podporu!

Akce vznikla za podpory Univerzity Palackého a Statutárního města Olomouce.


23. 6. ZAPARKUJ FEST! | HOPE ASTRONAUT / KAREL, JÁ A TY

23. 6.
ZAPARKUJ FEST! | HOPE ASTRONAUT / KAREL, JÁ A TY

PARKÁN KONVIKTU, UNIVERZITNÍ 3 | 16.00-23.00

Na druhý červnový Zaparkuj Fest zavítá olomoucká kapela Hope Astronaut. Tato indie-folk-rocková kapela představí převážně skladby z nejnovějšího alba Balance in the Heights, na kterém pracovala s producentem Tomášem Neuwerthem (Kittchen). Od 21 hodin si pak promítneme kritiky velmi dobře přijatou prvotinu Bohdana Karáska Karel, já a ty. Samozřejmostí je i doprovodný program Zaparkuj, občerstvení a půjčovna deskovek a sportovního vybavení. K tomu slackline, výtvarná zóna nebo speciality z grilu.


PŘIPRAVUJEME...

PŘIPRAVUJEME...

1. 7. Zaparkuj Fest – koncert Billow / film Genesis

8. 7. Zaparkuj Fest – koncert Thom Artway

9. 7. Zaparkuj Hospodský kvíz

15. 7. Zaparkuj Fest – bude upřesněno

23. 7. Zaparkuj Fest – koncert Lenka Dusilová

5. 8. Zaparkuj Fest – koncert Amelie Siba

6. 8. Zaparkuj Hospodský kvíz

12. 8. Zaparkuj Fest – bude upřesněno

22. 8. St-Art – druhý ročník festivalu mladých talentů z řad středoškoláků

Zaparkujte a přidejte se k nám!

Stále hledáme posily do týmu pro nadcházející sezónu, takže pokud tě baví práce na čerstvém vzduchu a navíc taková, která má smysl, piš na ondrej.martinek@upol.cz.